MENU

2022 09/22

Kokie asmeninės pagalbos tikslai?

Edita Garbenienė iš Marijampolės jau ne vienerius metus serga išsėtine skleroze. Informaciją apie asmeninę pagalbą moteris perskaitė vietos laikraštyje, bet pagalvojo, jog ji skirta žmonėms su didesne negalia, sėdintiems vežimėlyje. Sužinojusi, kad visgi gali turėti asmeninę pagalbą, moteris džiaugiasi asmeninės asistentės Ilonos Muraškienės draugyste. O Ilona pasakoja, kad iš pradžių net nesupratusi, kokia liga vargina Editą, bet netrukus sužinojo, kad žmogaus negalia gali būti ir nematoma. Tad kokios pagalbos Editai prireikia kiekvieną dieną?

Laidoje taip pat pasikalbėsime su socialine darbuotoja Aina Mačiulyte iš Kaune veikiančios viešosios įstaigos „Vilties žiedas“. Ši įstaiga organizuoja asmeninę pagalbą Kauno mieste. O jauna specialistė Aina, norėdama geriau suprasti asmeninių asistentų poreikius ir klientų lūkesčius, pati nusprendė padirbėti asmenine asistente. Pasiklausysime jos įspūdžių.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Klausyti
Parašykite mums