MENU

2022 09/01

Ar asmeninę pagalbą galima gauti šalia kitų socialinių paslaugų?

Kauno rajone, Karmėlavoje gyvenanti Daiva turi judėjimo negalią, gali judėti tik ratukuose. Jai padeda jos asmeninė asistentė Gabrielė Kavaliauskaitė, kuriai moteris negaili gražių žodžių ir pasakoja, kad Gabrielė yra ne tik jos draugė, pagalbininkė, bet ir gyvenimo vadybininkė. Asmeninė asistentė pasiūlo Daivai laisvalaikio pramogas: kino filmus, spektaklius ar šventes, o šiai belieka išsirinkti, kur norėtų apsilankyti. Moteris pasakoja, kad labai prisirišo prie Gabrielės, nes jos gyvenimas pasikeitė kardinaliai.

O Biržų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Simona Gudienė labai išsamiai papasakos, kur reikia kreiptis dėl asmeninės pagalbos, kokių dokumentų reikia, kaip yra nustatomas poreikis ir ar galima gaunant asmeninę pagalbą šalia gauti ir kitų socialinių paslaugų.                                                       

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Klausyti
Parašykite mums